قیمت بادام زمینی در ترکیه

قیمت بادام زمینی در ترکیه متغیر است و با توجه به کیفیت آن می‌توان در قیمت های متفاوتی آن را تهیه کرد .بادام زمینی خوراکی مورد علاقه بسیاری از مردم جهان است و هر ساله مقدار زیادی از ان‌ توسط کشاورزان برداشت شده ، و راهی بازار می‌شود ،این خوراکی خوشمزه طرفداران زیادی دارد و برای کودکان بسیار مفید است .

بادام‌زمینی یک گیاه بومی آمریکای جنوبی است و از آنجا به نقاط گوناگون دنیا برده شده‌ است. بوته آن که بوته‌ای یک‌ساله است ۳۰ تا۵۰ سانتیمتر ارتفاع دارد. آب و هوای گرم برای کِشت این گیاه مناسب است بادام زمینی دارای ساقه‌ای راست است،و برگ‌های آن مرکب از دو زوج برگچه است و گل‌های آن دو نوع متفاوت به رنگ زرد که پس از تلقیح، دمِ گل خم می‌شود و به سطح خاک می‌رسد و سپس کم‌کم در خاک فرورفته، ومیوه در داخل خاک پدید می‌آید.

بادام زمینی در واقع یکی از حبوبات محسوب می‌شود اما تقریبا همه‌ی ویژگی‌های دیگر آجیل‌ های خوراکی محبوب مانند پسته، بادام و غیره را دارد. از نظر گیاه شناسی، بادام زمینی یک غلاف میوه‌ی کوچک و زیر زمینی از یک گیاه متعلق به خانواده‌ی باقلا است. بادام زمینی یک گیاه دو لپه‌ای و یکساله است. گفته می‌شود منشاء بادام زمینی آمریکای مرکزی بوده و پس از آن این مغز پرخاصیت توسط کاوشگران اسپانیایی به سایر نقاط جهان منتقل شده است. امروزه هم بادام زمینی یکی از پر کاشت‌ترین محصولات در کشورهایی مانند چین، هند، کشورهای آفریقایی و آمریکا است .

بادام زمینی سرشار از چربی است. در واقع، بادام زمینی به عنوان یک دانه‌ی روغنی شناخته می‌شود و بخش بزرگی از بادام زمینی کشت شده در جهان برای تهیه‌ی روغن بادام زمینی استفاده می‌شود. محتوای چربی بادام زمینی بین 44 تا 56 درصد است و عمدتا شامل چربی‌های تک و چندگانه‌ی اشباع‌ نشده می‌شود که اکثرا از اسید اولئیک و اسید لینوئیک تشکیل شده‌اند و خواص زیادی برای سلامتی دارند و ما با استفاده آن می‌توانیم سلامت خود را بهبود ببخشیم .

بادام زمینی خام یکی از سالم‌ترین انواع بادام زمینی است و خواص بادام زمینی خام بیشتر از سایر انواع است و ما با خوردن بادام زمین خام می‌توانیم باعث بهبود سلامت بدن خود باشیم. البته بادام زمینی به صورت شور و بوداده نیز وجود دارد که بهتر است در حد تعادل مصرف شود. بنابراین بهتر است از بادام زمینی خام به همراه پوست در رژیم غذایی خود استفاده کنید چرا که پوست بادام زمینی نیز حاوی آنتی‌اکسیدان‌های زیادی است که می‌توانند از سلول‌های بدن در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت کنند.

بادام زمینی کربوهیدراتی بسیار کمی دارد و غنی از مواد مغذی است. بادام زمینی منبع بسیار عالی از پروتئین نیز هست، همچنین شامل بیوتین، نیاسین، فولات، منگنز، ویتامین ایی، تیامین، فسفر و منیزیم همه اینها برای بدن و ذهن سالم بسیار مهم هستند. و ما می‌توانیم آن را برای کودکانمان تهیه کنیم چون این خوراکی برای آنها بسیار مفید است .

بادام زمینی یک منبع غنی از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است، انواع مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در بادام زمینی شامل موارد زیر می‌شود که یکی از این مواد بیوتین است، بادام زمینی سرشار از ویتامین بیوتین است که در تغذیه دوران بارداری اهمیت زیادی دارد، این ویتامین جزو ویتامین‌های کاهنده استرس و اضطراب اجتماعی است.

مس یکی دیگر از مواد موجود در بادام زمینی است که این فلز از جمله مواد معدنی مورد نیاز بدن است که اغلب در رژیم غذایی غربی بسیار پایین است. کمبود مس ممکن است اثرات نامطلوبی بر سلامت قلب داشته باشد. یکی دیگر از موادی که در بادام زمینی موجود است نیاسین یا ویتامین B۳ است که عملکردهای بسیار مهمی در بدن دارد و رابطه‌ی مستقیمی با کاهش خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی دارد.

اسید فولیک یا ویتامین B۹ یکی دیگر از آنهاست که نقش بسیار مهمی بر بسیاری از عملکردهای بدن دارد و از ویتامین‌های مورد نیاز در دوران بارداری دارد.منگنز نیز از مواد موجود در بادام رمانی است که از جمله عناصری است که در آب آشامیدنی و بسیاری از غذاها یافت می‌شود.ویتامین E: یک آنتی اکسیدان بسیار قوی که در اغلب غذاهای بسیار چرب به‌ وفور یافت می‌شود.

تیامین نیز در بادام زمینی موجود است که از خانواده ویتامین B است و با نام ویتامین B۱ شناخته می‌شود، این ویتامین به سلول‌های بدن کمک می‌کند تا کربوهیدرات‌ها را به انرژی تبدیل کند و برای عملکرد قلب، ماهیچه‌ها و سیستم عصبی بسیار حیاتی است.فسفر: بادام زمینی سرشار از فسفر است و نقش مهمی در رشد و نگهداری بافت‌های بدن دارد .منیزیم نیز در آن موجود است که‌ یکی از مواد معدنی بسیار ضروری است که نقش بسیار مهمی د سلامتی بدن دارد، تأثیر بسیار مهم آن را در جلوگیری از بیماری‌های قلبی نمی‌توان نادیده‌گرفت.

بادام زمینی در کاهش وزن نقش بسیار بالایی دارد، چاقی در جهان و بسیاری از کشورهای توسعه‌ یافته و درحال‌ توسعه به‌ شدت افزایش یافته است. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که بادام زمینی تأثیر زیادی روی کاهش و ثابت نگه داشتن وزن دارد، با وجود بالا بودن میزان چربی و کالری، بادام زمینی در افزایش وزن تأثیر ندارد. درواقع مطالعات نشان می‌دهد که مصرف بادام زمینی می‌تواند به حفظ وزن کمک می‌کند و حتی در کاهش خطر ابتلاء به چاقی نیز بسیار مؤثر باشد. یکی از خواص بادام زمینی اثرات بسیار مثبت آن بر سلامت بدن و کاهش وزن است، نتایج تحقیقات یک پژوهش کوچک نشان می‌دهد زنانی که در رژیم غذایی خود از بادام زمینی استفاده می‌کنند در یک دوره‌ی ۶ ماهه در حدود ۳ کیلوگرم وزن کم کردند، این‌ درحالی است که گفته می‌شد خوردن بادام زمینی باعث تثبیت وزن اولیه می‌شود.

قیمت بادام زمینی در ترکیه

بادام زمینی در ترکیه

بادام زمینی در ترکیه بادام زمینی در ترکیه به مقدار بالایی استفاده می‌شود که آن‌ها طرفدار بادام زمینی باکیفیت ایران هستند و هر ساله مقدار زیادی از آن را از کشورمان خریداری می‌کنند. مردم ترکیه علاقه بالایی به بادم زمینی دارند و کره آن برای صبحانه خود استفاده می‌کنند، وان را در وعده های غذایی خود و کودکانشان قرار می‌دهند.

ترکیه یکی از کشور هایی است که مصرف بالایی از بادام زمینی را دارد، همین میزان مصرف سبب افزایش واردات این محصول به این کشور می شود. افزایش صادرات بادام زمینی ایرانی به ترکیه کمک شایانی به رونق اقتصادی و صنعتی ایران می کند در نتیجه شرکت های متعددی در تلاشند تا با بالا بردن کیفیت محصولات خود آن را به محصولاتی صادراتی تبدیل کرده و در فعالیت عمده صادر کردن بادام زمینی دخیل شوند