انجیر خشک و حاملگی و نابغه شدن کودک

نحوه مصرف انجیر در دوران بارداری
شما می توانید انجیر را به یکی از روش های زیر در رژیم غذایی خود بگنجانید:

انجیر تازه: خوردن انجیر تازه و  بهترین گزینه است. انجیر تازه را می توان با مقداری خامه تازه به سالاد میوه نیز اضافه کرد.
انجیر خشک : حمل انجیر خشک آسان است.

می‌توانید مقداری انجیر خشک و حاملگی را به همراه سایر میوه‌های خشک در یک شیشه نگهداری کنید و در صورت تمایل به خوردن میان‌وعده، آن را بخورید.
میلک شیک: 1 عدد انجیر تازه را با 2 فنجان شیر به مخلوط کن اضافه کنید. کمی عصاره وانیل اضافه کنید. همه مواد را با هم مخلوط کنید. در عرض چند دقیقه میلک شیک انجیر را آماده خواهید کرد.

اگر دوست ندارید انجیر خام بخورید، بهترین راه برای گنجاندن انجیر در رژیم غذایی است.
اسموتی انجیر: نصف موز و 1 تا 2 عدد انجیر را با یک فنجان ماست و 1 قاشق چایخوری عسل به مخلوط کن اضافه کنید. با هم مخلوط کنید و اگر می‌خواهید غلظت رقیق‌تری داشته باشید، شیر بیشتری اضافه کنید. این یک دستور العمل پرقدرت است که می تواند در منوی صبحانه شما گنجانده شود.


انجیر نه تنها خوردن آن لذت بخش است، بلکه به مقابله با برخی از اثرات سوء بارداری کمک می کند. با این حال، قبل از اینکه آنها را به بخشی از رژیم غذایی خود تبدیل کنید، با پزشک خود مشورت کنید که آیا باید آن را بخورید.

و به خاطر داشته باشید که مصرف زیاد هر چیزی می تواند برای سلامتی مضر باشد و انجیر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به بسیاری از ما در دوران بارداری توصیه شده است که میوه های خشک و میوه های تازه زیاد بخوریم. در واقع اکثر ما حتی یک بسته انجیر از بازار خریده ایم.

اما قبل از اینکه عملاً آن را مصرف کنیم، بدیهی است که مایلیم از مشاور بهداشتی بدانیم که آیا انجیر برای زنان در دوران بارداری مفید است و آیا انجیر در دوران بارداری می‌تواند آسیبی به جنین برساند یا خیر.

انجیر که معمولاً با نام انجیر شناخته می شود، میوه ای از خانواده توت است. این میوه سرشار از مواد مغذی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد.

برای دانستن جزئیات بیشتر در مورد بی خطر بودن مصرف آن در دوران بارداری، ارزش های غذایی موجود در آن و فواید، ادامه مطلب را بخوانید.